Inżynier Systemowy (Linux)

Lokalizacja:
Katowice/Żywiec

Zadania:

  • administracja serwerami firmowymi Linux
  • zarządzanie infrastruktura sieciową WAN i LAN w datacenter
  • outsourcing i obsługa firm zewnętrznych
  • współpraca z Działem Handlowym;
  • zapewnianie odpowiedniej polityki bezpieczeństwa sieci oraz danych.

Wymagania:

  • wykształcenie z zakresu informatyki lub telekomunikacji;
  • minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku;
  • znajomość rozwiązań sieciowych (sieci LAN i WAN);
  • bardzo dobra znajomość systemy Linux
  • doświadczenie w konfiguracji i administracji usługami hostingowymi
  • doświadczenie w strojeniu i instrumentacji systemu Linux pod kątem wydajnościowym
  • znajomość protokołów sieciowych
  • doświadczenie w budowie klastrów wydajnościowych jak i wysoko dostępnych
  • doświadczenie w konfiguracji urządzeń sieciowych (routery, switche, firewall);
  • doświadczenie z rozwiązaniami z zakresu przechowywania i ochrony danych (macierze, biblioteki, systemy backup);
  • dobra znajomość rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT;
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego oraz znajomość języka angielskiego technicznego;
  • dyspozycyjność, sumienność;
  • prawo jazdy kategorii B.

Mile widziane:

  • znajomość rozwiązań z zakresu wirtualizacji (w szczególności OpenStack,KVM, VWware);
  • posiadanie aktualnych certyfikatów z zakresów wymienionych powyżej;

Oferujemy:

  • Dodatkową premię za produktywność
  • Elastyczną formę współpracy – B2B bądź umowę o pracę
  • Możliwość częściowej pracy zdalnej
  • Udział w ciekawych, referencyjnych projektach
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Ubezpieczenie na życie
  • Kartę sportową
  • Nieformalną i przyjazną atmosferę pracy
  • Długoterminową współpracę